www.forumdayim.yetkin-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.forumdayim.yetkin-forum.com

web designed by jann

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri

2 posters
YazarMesaj
jann
Admin
Admin
jann

Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri Empty
MesajKonu: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 3:59 pm

Düşünen Ceset...
Kalemin ahfir çizdigi vakittir. Mürekkebim olmasa duygularim göbek yapacak. Mikrafon zimbirtisi ulasti batarken. Canavar adami melekler sofrasina. Bir real gümbürtü kopacak. Ve yikilacak Halil Ibrahim sofralari. Yere düsen ekmek kirintilari. Senden hesap soracak inadina. Haramzadesin , haramzedesin Inadina arbede abidesisin. Abi rolündesin belkide büyügümsün. Ne var ki beyni sikilip ufalanmis akil küçügümsün. Düsüncelerini,günesin pariltisini çevirdim. Yaktim içini beyinlerin. Çakip kibritin kivilcimini içlerine baktim. Bosluklarda yokolan bi neslin tohumuna zehir akittim ki. Büyüdüklerinde kiyamet alametleri çogalacak. Sirat a 5 adim kalacak. Korktum bir an ve yutkundum. Her taraf cesed her taraf harap. Ruhum çirpinmakta kalbim atmakta
Gözlerim gelecegi sorgulamakta. Hançer yemis kanli gözler real den uzakta. Ey Sagopa sen ki rap in oglusun. Duyur sesiniPesimist fidanlara dök içini. Büyüsünler gün batiminda gelen mevsimler

Düsünen cesetler gözlerini açti. Aglamakli cumalar yasli. Ramak kaldi köprüye az kaldi. Pesimist fidanlar agladi. Donuk bakislarla bakti. Cesetler gözlerini açti. Aglamakli cumalar yasli. Ramak kaldi köprüye az kaldi. Pesimist fidanlar agladi. Donuk bakislarla bakti.

Bir ölü kapali gözleriyle aglarsa. Bin ölünün kemikleri titrer. Her biri cuma günü gözlerini açsa100 bin ölü ah eder. Kimileri toprak kokusundan korkmakta neden? O koku senin kokundur.
Zaten ölümlü beden ordan geldi yolun oraya. Budur ki dogrudur. Zikkimin harami boldur.
Toprak öncesi yuttugun lokma odur. Sakin,geri çekil. Elmalara kanan Adem Havva. Türkiye´de gülünüp geçilen 2 kahramansa. Ben tövbemi ettim karnim aç döndüm topraga. Sagopa yokusu çikiyor nefes nefese. Bayrak yarida raks ediyor sahibine. Bu yokus ki sonu köprüme varir.
Köprüde ayi dayi yoktur cellat kazanir, Cesetler gözlerini açti.

Aglamakli cumalar yasli. Ramak kaldi köprüye az kaldi. Pesimist fidanlar agladi. Donuk bakislarla bakti. Cesetler gözlerini açti. Aglamakli cumalar yasli. Ramak kaldi köprüye az kaldi. Pesimist fidanlar agladi. Donuk bakislarla bakti.

.

Ölüm Benim Doğum Günüm...
Basimda yuzlerce bela, koseye sikistim pesimde dusman var korku var kacmam gerek.
Kaba Kuvvet onlardan tek bir mermi Sagopa pa bitirirler isini, simdi boku yedim kafam allak bullak kurtulusum olmek sucum dogmak ve kacmak ustesinden gelemem butun pes ceteden kopekler af etmez, siker atar adami olum kokar tek bir sarap parasina, hayatina pahasina ahhhhhhh savasini surdur yolun sonu gelene kadar oldur. Haram o hayat kafani kaldir anasini siktigim durum sakat.
ilkel atesi son nokta bir dusun hayat cepe cepe pesindeler pesindeler, picler olmez abazaliktan baska bir bok bilmez bunlar, yuzusuyuhurmetine geride olu kalir, ahuvalin okunan dualarin fayda etmez, sen bir olusundur artik olusundur rrrrrrrrrrrr artikk olusundur dogum gunum oldugum gundur olusundur.

Kiralik Yasiyorum Kiradan nefes aliyorum, oteki fiyati aldigim her nefesi care yok baska yumruklarina bak kendini zorla sende benim gibisin caresiz nigga sokak arasinda tek basina yaptigim her hatanin agir bedeli vurdu beni dogrularim yanliscasina yakaladi beni arkadas cekti silahini bilmek yanlisdi silah patladi.. i lkel atesi sesi ne ses kaldi nede nefesi... sonucta hatalarin alir canini emer kanini vampir gibi hayalet arkadasin ve hazirla kendini guvensizlik caremi bu adresde bulmasin seni.

Orospunun biri yuzunden bile cekilir bu tetik bir an icin bile silahlarin dedigi dedik paralara yenik dusen dostun tanimaz golgeni saytana uyar yenilir tanimaz seni yada tek bir yanlisinda 1000 dogru duser sifira ne dost kalir nede baska bir yosma teksin sok bunu o bok kafana... Kopek kopek kendinden baskasina muhtac olma olu gibi yeniden gozlerini acdiginda yeniden baslayacaksin amina kodumun hayatinda seninde bir dogum gunun olacak iste o zaman dogum gunun oldugun gundur dogum gunum oldu gundur motherfucker........
yeah Sagopa ssssss Sagopa

S.k.t.r.n.g.d.n...
Kuvvet miradan sagopa kajmer tek yürek hedef hiphop kültürü dinleyin sözümü dinleyin sözümü görmemisin adi olmus böbürlenip simarmis olmamisim gözü görmüs cehennemi cennet sanmis aç gözünü topraktan olma burasi sagopanin mekani laflarina dikkat et s*kerler ananin a*ini pop kültürü sardi korkularimi eritti rüyalarimi binlerce genç paçoz dinledi bu a*ina koduklarimi ne alaka var sözlerinde nede ritimlerinde bir temel serefsiz 3 kagitçi köpekler ticari isler sikmis sizin götünüzü imaj makerlar uzatmis ömrünüzü mikrofona para diye bakan budala asik popçular etilerde yumusaklar ticaretçiler listelerde topçular koy topa patlasin hiphop gerçek adim gerisini si*ip atsin senin.

Gavatin menajerin kasetine para veren beyinden mahrum kazazede köpeklerin cani cehenneme kajmer sagopadan hedef kalbine attim ok sözlerim 9 milim kajmer sagopa attigi darbelerde gelen hiddete muhtaç rape aç gerisiniat kenara hiphop gerçek adim sagopadan insalara bos bir eylem susmak konusmakla warilir hedefe yoo! huyunu suyunu bilmedigim pezevenkelere kajmerden darbe s**tirin gidin orospunun dölleri gerçek adim hiphop hiphop in askerleri gerçek adim hiphop hiphop in askerleri siktirin gidin popun piçleri(x4) tele televizyon ölü bir vizyon demisti dostum erci e harbiden öle tele köle köle olan herkesin cani cehenneme 2 kasar bi klipde abazalarin bayrami sarkilari gibi sikimde biri çikar asktan bahseder kizlar yirtar *tünü konserlerde lavugun aklinda para war kizlar zaten çantada keklik yakalarsam sikidim sikidim kiracam zincirlerini sonra sende tutuklu kalacam inadina uzaklara uçuracam kusunu ben senin herseyin olacam tophane rihtiminda dömeleceksin.

Piççç azicik ucundan vereceksin sonra tamamini nereni nereni delik desik edeyim sen seç seni anan benim için dogurmus bende seni s*kmek için geldim buralara bunu bil x4 teke tek tek tek takaraktan bade süzerekten bu gecenin hatrinA vibratörün sagopa kajmerden aganigi naganigi 2 kilo domates versene ha haha ! sagopa ataklara devam edecek durma karanbona!gerçek adim hiphop hiphopin askerleri s*ktirin gidin popun piçleri.
http://forumdayim.yetkinforum.com
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:00 pm

Son Durak Uçurum...
Uçuruma yaklaştın son durak. Biletini kesti kader savunmasız İç içe kuytu köşelerde gözü dönmüş. Pir dönmüş kollarken gel Kolaysa karşı gel o hiçe. Büsbütün savunmasız kaçsana durma. Adımların dostun artık nefesin yoldaşın. Arşa değer başın işte o an ruhun tek sırdaşın.
20 kişi şeytan işi akan kanlıların ego tatmini. Balta bıçak kasatura sokakların gözü dönmüş katili.
Yol yok hal bu hal kalbine saplanan ok. Tek başına piskopatlara dayılanmak senin neyine?.
Eline diline sahip ol kaçmak tek yol. 2 sokak arasında kanlı çatışma.Neler oluyor biliyorum.
Çetelere karşı tek. Çetelere karşı tek son durak. Son durak uçurum.

(Scratchez...)

Gel gölge bu oyun takipte hadi çek kozunu paylaş. Sagopa tek yürek gelir her an yanına. Ve de patlar taciz eder ulu orta yerde. Sabret ... (Sen Katil Değilsin - Katil Değilsin).
Bam Bam .! işte bütün mesele. İçinden gelen sese kulak versen.
Akacak kanın sorumlusu olurdun. Vurdum duymaz olsan kanınla olur. Ama yine de suçlu olurdun. Çek kozunu paylaş ucuz konuşmak boşa. Aksi takdir boşa çaba yedigin tekmeler yumruklar. Gözlerinden akan kanlar hesap sorar. Yediremezsin kendine... İntikam ateşi yakar içini,ateşler seni. İşte bu oyun sonunda son durak yaklaşır dostum. Son durak. Son durak uçurum.

Tamu Otobüsü...
Laik sadıka ken veren Allah işini bilirdi ki aza ittifade Adem fantazmını bulur ki solur kıçından tek tüfek saçmaz sıkınca boklu kıçına açılası delikten dökülecek lokmayı ... salla kafayı be mürşid kara ainde salla kafayı deli gibi salla sözüm ona hak yolu can eyledi sıktı palavrayı intikad. Bana zulm eyledi rap yetişti imdadıma dur dedi sana ve sen gibilere haş eyledi. Hududunu ahududu bahçesi yaptım geçişte tatlı yedim kaçışta çite çattım yapılır mı bu Hint numarası 32 başlı kör dana nallara taktı başladı savaş, rasladı hasım buz gibi haydı aylardan kasım. Medeniyet silahımı alıp kafana çaktım laik bir kurşunumu götüne tıktım ki sıçamaya kalsın o kin dolu bokun karkelerin ruhuna sapladı okum, bokunla oyna lokum. Dördü bitti biri kaldı geride geçirdim gözlerini mimledim körebe dostuna fatiha bile zıkkım ola ya ... istikbalim bala sıvandı ileriye rota sen ki. Dürmesi kıf olan torlak vorlak misali sahtelikte kaybolmaya mahkum şarlatan kes sakalını, ikindi vakti arın. Işık yolu ileride yansıyacak farkın.

Siz ki boynu haramları kıldan inceler ki haktan 120km berideler ahkam-ı kutsalın derindeler, derbeder olmuş şuru yassıya kadar ibneler yalancı tez bir dubarası kafeli mürteci. Rapi ... anüste aksettirir dön bana boynunu çevireyim aynaya rassını bul kastını hurra çöpçatan alim çaktı kibriti, bul yerini abaza paşa. Yanıma yanaş domal rape baş aşağı ... gelir kafatası kırılır ki o an, benim rapin pençesi şah damarında olmayacağında punk as direct, dur orda tamu otobüsü durdu bas gaza.

Yo Kajmer Sagopa yo ... rıza. Kısa dönemeçlerin sonu uçurum kaza kes iki kilo bal kabağı sok kafanı içine günahında boğul da şükret haline. Ulan ipne senin gibi lapacı zübbeler ancadır ki bıçağımı bilediler, sille tokat kovulan haramiler haram tıkınarak yola gelecekler geberecekler topkapı çivilerken zemzem milletine bir kaşık suda can verecek

Etki - Tepki...
SAGOPA VERSE
Sabır taşım kırıldı istilası başlamıştı, pesimist her umudun canını alana, yalana bürünen geride kalana, canıma taklatan ki kanıma yanaşan yılana, Sagopa yüz bela tadında komutan ve karavebada,tek safhada yoluna düz gider bu pesimist hardrhymer, baskılarda ezilen her yürek duruldu, durduruldu, askılarda boyunu ölçtüler, hesapta ibret ettiler ve yaşlılar yarattı paslı mutluluklar komada (da!)

MISTA BROWN VERSE
Nobody cares about your problems! Its just the $$$ that count! In this life, give it or take it
Adventures dont exist! Your grandpa broke his bones killing it Every day and night
Seeking the skills and dont get the bliss Cant you see you dont deserve the kiss?
What you thought was true Is just another reason to take the kicks Pissed off at the pessimism,close your eyes AND SCREAM! Cuz it aint going away, serve your peers and
Earn that little trust The beat will come and haunt you in the dust They’re coming to get you through the rust Mommy can the lights stay on please? Wait, the memories are killing the beats
Feel the hisses of the snake Under your matrass ready to bite your soul Mista Sagopa K and Mista B can’t fight no more!

Nakarat:
Konuşmakla varılır hedefe, gayret!...Etki-tepki,iteler yetki .
Ve reddi terket yetti. Artık artı konulur ve yaşama, eksi silinir
Her gününde nötr olur ve darısı başına denilir.

VERSE 2
Komada tüm bakışlar,aşikar civarlar artık dar ve yüz dönümlük, yüz görümlük tüm mezarlar doldular. Duvarda çerçeveydi yaşanan anılar, bir tebessüm etse göz dolar, taşar sular ve ruhumu sel basar ve kalbimde bir küçük çocuk yaşar. Yastık altı masallarıyla uyuya kaldı her çocukluk, nöbete kaldı kör burukluk, sabaha rüştü tez karanlık, hazlar ormanında dev sazlar, notaya döktü düşünü, sayıkladın kesin!...
Ve annen elini tuttu geçti yavrum elimi tut..şşşşşşhhhh mommy listen!....
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:00 pm

Üfle Güneşi Sönsün...
VERSE 1
Ben girdaplara kapılan o gemideki yolcuyum. Kustum her dalganın tokadına suçtum!... Pusuyu kurdu dostun, fırtına kopsun, donan dudaklara bir dem rom dolsun, beni buldun. Azrail yap görevin fiil olsun. Tek kurşun bitirebilse gari bu hayatı bari bin kurşun atın da gönlüm doysun ahali. Sagopa iskelet diyarında etten bekçi, çekice sapladım kasedimi, çöpe bugün attım kalbimi alınabilitesine göre değişir kırılanın aynı hangimizinki marijuana marşı? Sago yaşlı!...

(Nakarat)
Üfle güneşi sönsün!...Kalbim karakışın ayazına dönsün
Azrailim öpsün!... Tek dönümsün ömrüm.

VERSE 2
Buhran dolu bitirim esen o karayel rüzgarına kolumu salladım, hareketi çaktım, karakedi gördüm yaktım mumu ve de baktım. Tahlile giden her bakışıma reçete yazsa da, doktorumun kompleksleri nedeni derim çatarım gözleri, sobeledim herkesi, şimdi görelim kimin en kalın ensesi, Sago rapin en kalın ansiklopedisi, geçmeden yedisi taşlanır musallahın incisi, zencisi makbul görülesi her rapi beyaza boyarım, meleze çalarım yüzleri, aldım yaşamı yanıma kutu kolacasına üç dikişte dibe vurdum, depozitosunu Tanrıma ödüyorum.
jann
Admin
Admin
jann

Uğurla Bahtiyarları...
VERSE 1
Kaldırımlar ezdik, yıllar aldı başını vurdu duvara, rüşvetiydi kaderin ilk görüşte aşk!... Ve tasmalarda kalbin, yosmalarda şiirin, çok şirinki, sihirin etkisinde zikri, koşar adımla telaşa doğru körpe fikri, ruhsal arbedeyle randevuydu bu, su gibi akarak aldı yolunu, hırsız kaptı tüm kolu ve serüven oldu iki hayat, birisi hırsız rolüne bürünür oldu diğeri hep bakan bir kör, birisi acıyı çekti, öteki acıyı servis etti. Şarkılar yazıldı ikisi üzerine ve birisi bitti diğeri çaldı, şarkılar kesilmedi çok elveda demişti birisi, diğeri yaşama verdi istifa dilekçesi ki tanrı çekti reddi, seddi kurdu kalbine, kalbi sedyelerde taşıdı, harbi tek nefeste yaşadı, zor bir deneyim oldu, kördü yoktu güneşi, zordu, çoktu çilesi (yo!)

Nakarat
Ben zebani tarlasında yabani meleğim, yabancı hancı, sancı evreninde zancı, tutuklu avcı, kolları kelepçeler diyarı, riyalı mutluluklar yadigarı, uğurla bahtiyarları!...
Saç telimde öldü, doğdu, sularda boğdu kendini, güneş yakarken kendini, bir kalemde yazdım tüm şiirleri, nefesi bitti sigaramın, yaşama soktum yenisini,çektim içime!...

VERSE 2
Hangimiz varız(yo!), hangimiz yokuz? Kavalyem olsa öpebilir miyim ölümü? Yıldönümü pembe dünya gezegeninde kışların siftahı, yüzbin akçe meyve verse getiremezki aşkımı, ben yolumda molama hep bir sigara nefesi alarak adımı attım, zilimi çal da uyanayım!... Dün de okulu astım. Duvara çiviler çaktım. Baktım ellerimde hep resimle dolanır olmuşum, hayra yordum. Zorunluyum ki buradayım, kuşatmasında kaldım, hapsim ömre, aldım payıma düşeni, rayına koydum hayatımın tek vagonlu trenini, gitme gelme aleminde tek ve son seferdeyim. Boş mu kalbin? Doldur o zaman ansızın durabilir, defedebilir, hatır konuşmasıyla dile getir. Her satırda çıkarı virgül etme kompozisyona, bin zebani tarlasında tek ve son seferdesin...
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:01 pm

Analiz...
VERSE 1
Kralın elleri nasır ve yelleri soğuk günün ve belleri kırık dünün ve gözleri donuk çocuk ve selleri yıkar evim, duvarlarım buruk içim ve pilleri bitik kalplerin yönleri kayıp ara. Yıllatılmış senelerin nöbetçileri değil miyiz? Gardiyan da bendim, hakimin de kendisi ve hapse teslim edilen huzurun gırtlağını ben kestim, katil oldum şirretinden müebbetim hürriyete!...Bu kül tablası kaçıncı kez yattı sigara altına?, söyle her nefeste kaç adım yanaştım tahtıma? Neferin nefesi manevi ve her maneviyatta cesareti sakladın ve cebine tıktın. Bıkıktın, halden anlamazlar ordusuyla aynı yere tıkıktın ah!... Sancılarına karşı sen yıkıktın, hep bakıktın akibetine dürbünle, sürgüne kakıktın, analiz her bedende ayrı ruhtu,sen kayıptın!... Evvelindir mahremin ve örtü örttüm üstüne ve Tanrı, sanrı çekti gözüne bir kalemde gelecek ekti. Körpe kalbim zorba düştü, torba doldu bin yalanla kin üşüştü, din bozuldu, hin doluydu tin hududu bin bıçakla harp yaşandı, sin gömüldü in içine, yaramı tuzla sıvadı her melek ve bin (sagopa)çile, gözümün içine iğneler batırdı bu felek. Analiz ettim her günahta bir kelek, not aldım (red) not edildi, özrü diledim reddedildi, yaşadım yanıldım resmedildi, günahın payını buldum.

KORO
Analiz ettim kimler arkasında kinler ve inlerin karanlığında güneşi kim bekler ve geride kalan o dünler kime gülümser? Kime iyimser? Kime kötümser? Yarının bugünden çıkarı ne?
Ve analiz ettim her duada gerçeğin bir payını buldum, kudretinde puslu kişilik ayarları ve düşene tekme atan o insan kayıpları, çıkara dayalı, pahalı zamanın harcanışı. Bugünün yarından çıkarı ne?

Anlamaktı zor olan ki kolaya kaçmak alınmaktı herşeye. Ben aslı buldum, yaslı kalbin paslı kör durumda ilacı oldum. Hep kiracı kaldım verilen her değerde hancı durdum, yıkılan her güvende yolcu düştüm, üşüdüm yalnızlarda, yıldırımla karaya düştüm,sancı buldum, yankılandı bin acımda her sesim ve analiz ettim. Kimsesizdi ruhum ki; kimsesizdi, kimsesizler hilesizdi tüm görüntüler ve her seferde gerçeğin bir payını buldum. Yorgun oldum, sorgum bitti, durdum baktım yağma etti Tanrı tüm ganimetleri, riya rüyalar anlatıldı gereği yoktu. Martavalla avunan oldu insanoğlu, çukura gömdü arzularını, tüm günahlarıyla onure etti. Ayak yürür,atar yürek, zaman çatar gömer kürek ve her bilek düşer yere. Okka yüzlüm yara bere, korku bir tüfek ufak tefek, felekse avcı gözü pek, analiz ettim,sen tek,hep yek!...
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:01 pm

Bir Pesimistin Gözyaşları...
Aldanışlar orada kaldı, aldatıldın ahın vardı, aldatıldım ahım aldı, yalvarıldım vahım oldu, aldanışta masum oldun, yalvarışta yüzüm soldu. Dikene battı yalanın ağzı, yatsılarda mumlar öldü. Düşümü böldü sevgi çölünün ölüme çeken o kavuran nefesi, akşamında leşime baktım, peşime takılan adını kazıdım, ümidi çaldım, ahı yanıma vardı, vahımı şarkı yaptım, dinledikçe ağladım, gözyaşım!... İnsan umudu taşıdı, kimisi kırdı umudu, lakin kiminin sahip olduğu tek şey oydu, hepsi buydu. Yoksulluk korkusuyla ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü, çevirdim yüzümü, dostumundu teklif, düşmanındı ısrar, acaba nereye kadar sürer bu tekrarlar. Yalanlara radar olsan neye yarar, zararın dönüşü kârın el mi sallar? Batan güneş yine doğar. Batan gemi yatan mezar, azar azar kazar mezar, kumar umar arar, yazar kader kime çıkarsa bahtı tahtı kapar, tanrı bunu hep yapar. Salla gitsin arzular gemiler zaten batık, yolla gitsin mektuplar adresin mi kayıp? Zorla güldü âmâlar ağlamak mı ayıp? Korla yandı umutlar geçen dünü sayıp, yor ki aklını hakkını sorgula düne bakıp?

Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz uzaklara? Kaç yalan yıkacak güvenleri? Kaç satır yazılacak kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla gözyaşı dökeceksin uğruna? Kaç yarın bekleyeceksin? Sonralara kaç damla gözyaşı?...
Tasanın etrafında gezgin olmuş insanlar kısacık molalarda tanıdılar mutluluk denen kelimeyi ve tanrı bâş etti, çile doğdu, hile koydu adını günahın. Sille vurdu, illeler inatçı yordu, sınava tabi tabiat ananın evlatları rabbi tanımadı, kimisi küfretti yaradana, zülmetti kendine, hükmetti paraya, çoğuna paralar sıktı kurşunu yaralar açtı durumu battı. Dünya malı uçan halı, kırılır dalı her ağacın, yıkılır her bina afette, gofret, bedelindir o dökülen tuzlu yaşlar, haşlar gözünü yıka yüzünü, hüzünü her Adem tanır, geçici bir dövmesin şeklini çizdi tanrı topraklara; vakti gelince kazma kürekle silineceksin. Dayanacağın bir duvarın yoksa ör hadi, kuvvete dayanamayan adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir, hakkımı isterim, payıma düşen herşeyi alırım felsefesi, haksızlık oyunlarında hakkı yendi, rengi kaçtı yaşamın, derdi sardı, yaranın acısı tacı attırdı krala dahi, bir ömür fani, bir umut hani? Tebessüm vahi, kabusum canî yazdıklarım; yazacaklarımın güvencesi Sago K
jann
Admin
Admin
jann

Karikatür Komedya…
[Sagopa]
Cihanda kaybolan yıllarım ve içine düştüğüm feci günahlarım, sakladığım sevaplarımla yaşadım. Faciaların bedelleriyle ağladım, ben anladım, karikatür komedya koydum adını buranın. Deneyiminle deneyi bir denek misin Sago? Gırtlağında halata bağlı sen binek misin Sago? Rüzgârın hızıyla savrulur sözün elaleme. Onların şamarlarında ezilen bir sinek misin Sago? Rap dölüyle üreyen her satır karamsarhanenin dili, Sagopa yaşlı bir çocuktu zaten yıllar öncesi. Aknelerime dokunamazdım, kan gölü olurdu suratım, lisede aynadan kaçardım, yorgan altı ağlardım. Ben parayla geç tanıştım, çok güzeldi aşık olamadım, yine de vardı kalbini çaldığı dostlarım. Ben onunla "merhaba" sohbetinde kaldım, yüz göz olamadım, aldattığı dostlarımda merabalaşırım. Yağmalanmış her taraf ve hibme olmuş ber taraf, kadim bedenler işgüzar seçil ve seç civarlarında tek mi kaldı Kajmeran? Dudaklarımda bal yok, oysa tek dilekti mutluluk.

[Sagopa]
Sönen mumun emanetiydi gözüme sanki karanlık, dönen şu dünya sanki taş ve biz içinde çorbalık. Katıksız iyiyi bulana dek mi sürecek tek devamlılık? Beddua, kötüyü servis edene sordum. Biz doğarken dargındık. Hoş seda duyun sabah bir martı uçurun gökyüzünden, hediye edilen günlerinde bir duacı ol uluya anlaşılmadan kapanmasın, o gözlerin sulanmasın darbeler yesen de yüreğine affetmek en asil intikam. Varsa bir duvar dayan, yoksa bir duvar yarat, karanlık olduğunda mumdan bir güneş yarat, kanatların kırılmasın, umutların nicesi 24 karat. Belki talan olan o manzaran tedavi acizi. Ya belki kalanı hür tutan ümit tebessümünde yaralı kim bilir? Sen sefilse duygular, ömrün yarısı yalpalar, zamanda doğar o anlar ya da bir anda yok olurlar. Kalleş olsa dahi bir an için o yadigâr dostlar, etme ses ve affet, bir gülücük haşlar. Gözlerinde damla yaş var. Bir hüsran aldı can hicranla kanar.
jann
Admin
Admin
jann

İskeletler diyarında bir et parçasıyım…
Yarını olmayan, dünlere yazılmış her şiir ve şair olmuş her fikir ki kaleme düşmüş her sözü. Hep karanlık anlatıldı şarkılarda gün yüzü, yalpalayan ömürler aşikar hüzün görüntüsü. Yanlızlıkla sevişir oldum, karanlık hep zifir ve gökyüzünde güneşin doğum sancılarını bekledim. Doğmamış çocuktu doğacak her ışık, hazin sihir ki hediye olacak her yarın manevi hazinedir. Vasiyetimdir cümlelerimin her kelimesi sahi, asi Sagopa yorgun tek tabanca 26 arifesi. Kimler önüne geçebilir zamanın akışının, cümlelerimin noktalarına kaç zamanda ulaşılır? Yaşarım iskeletler diyarında, bir et parçasıyım. varımı yoktan aldım. Daldım çoktan derin uykuma vardım. Beklemekle geçti yıllarım ve karbeyazdı saçlarım, karamsar yazdı rhymelarım ve tarumardı sabrım. Harbi yaşadım benliğimle çok savaştım, yazdım olmadı ve kaçtım, rap uzattı elini, çekti kulağımı, yaz dedi emir ve farzdır. Farzın adresinde sen ikamet halinde bu tanrıdan bir arzdır. Öylesine güç oldu böylesine bir gidişi resmetmek, kalemi makina yaptım, her çizikte kareler aldı. Sundum önüne yaradanın ve bekledim cevabını, hep cevapsız kaldı çağrım, bağırdım.

Raks edemedim, yine yenildim
Aksini göremedim, kör oldum
Haksızın vuramadım şakağına
Baksın kör gözlerime

Çuvala konulan her ölüydü günüme zehri zerkeden ve yuvası yıkılan her virandı parasal harbe itilen. Zoraki savaşa alınanlardı okulu terkedenler ve eli bıçaklı her bebeydi kabusumda raksedenler. Buna da çok şükür demekle geçti onca garibe sene ve lehine gidişi rehine tuttuk fetine kaktık. Olmamış diyaların adını koyduk otura kaldık kıçımız üstü isyan etti kadere sıvadık yo. Horoscopelarınla yarına bir bakış mı bugünün aksilikle geleni dışlamak mı sömürün? Hepiniz gömülün! Fallar oynasın bu oyunu, sallar sallasın. Sonunu bir duada gizle ödülün, bir nazarda saklı hüznün. Temelli varoluş hayali boşunadır, vaatleri sisteminde virüsü saklar her beyin ve an çatar, atak yapar ve bin çuval ceset kapar. Tenhalar yüzgörümlük yurt olur, zaman donar.

Raks edemedim, yine yenildim
Aksini göremedim, kör oldum
Haksızın vuramadım şakağına
Baksın kör gözlerime
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:02 pm

24...
Yaşlanan birgün bugün. Bavulu topluyor ve son vedası tıpkı dün gibi köşeye çekilip ağlıyor, bense yarına penceremden bakma gafletindeyim. Gözlerim dolu ve ellerim tutuklu yüzüme. Dudaklarım kilitli, hoşçakal bugün!.. Sen de yolcusun dünlerimde sorgusun ve 24lük yorgunsun git de dinlen gidenlere yarınım kapıda bekliyor ve son veda zamanı. Saçlarımda saklı kar beyaz ve gözlerimde hep telaş. Panik, silik resimler ortasında bir küçük çocuktum, hep konuktu başka gün ve çok soğuktu her geçen dün. Tıpkı sen gibiydi, giden o eski dünler, geçmişin karanlığında anılarımdı onlar, bense bulamaz oldum onları, hep selam gönderdim geride kalana, kanıtım yoktu yarına, yolcularımla ağladım, hiç misafir olmamıştı kimse bunu ben anladım. Sonbaharda katil oldu rüzgarlar oldu tüm yapraklar, yağmur aldı gözyaşı, ve rüzgar oldu ruhlar estiler yavaşça. Sen misali ağlamıştı her dünüm usulca.

Dudaklarım kilitli, hoşçakal bugün, sen de yolcusun, dünlerimde sorgusun ve 24lük yorgunsun, git de dinlen gidenlerle yarınım kapıda bekliyor ve son veda zamanı.

Aynalarda buğulu yüzümü göremez oldum, ve iyimserlik mateminde sarı gül tuttum. Hayallerim yok oldu, koyduğum yerde yoktu hiçbiri tek yabancı bendim evde ver bir yalancı mumdu doğan güneş. Solan gülümdü, talan sonuydu, kalan resimdi, bir vesikalık gülen çocuktum, yüzüme bakarak ağladım, yüzleşirken kendimle, hıçkırıklarımla savaşır oldum, ertelendim yarına. Reddedildim, gideni yolcu etti gözlerim ve gelene merhaba dedi bu kimsesiz dilim, ortalarda gezinen oldu dilenci ellerim, bu son demiydi, sonbaharın, son yaprağında, son gülümsemekki nefesi son çekişti içime sonbahardı. Güz ağırdı gün üzeri bir tebessüm etti yüz, saklı kaldı her düşende kırılan onca göçebe his, biz dünden olma yarına varma garibeyiz.
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:02 pm

56 Denklemli İntro...
YALAN = GÜNAH
KADER = YAZI
UMUT = YARIN
YAKIN = ÖLÜM
UZAK = TANRI
SİLAH = CAHİL
BIÇAK = YALAN

YALAN = ACI
BACI = NAMUS
DEPREM = KABUS
MAHREM = KADIN
ADEM = NEFES
NEFES = ZULÜM
KAFES = HERKES

TÖRE = KÖLE
TECAVÜZ = CİNAYET
İHANET = CİNAYET
CİNAYET = İDAM
RAKAM = ÖLÜ
YAŞAM = İNSAN DÖLÜ
SİLGİ = AZRAİL

İSRAFİL = HABER
NANKÖR = BİLGİ
KAYIP = ZAMAN
AŞK = METANET
HUZUR = CESARET
DELALET = SAVAŞ
HİPHOP = SAGOPA
jann
Admin
Admin
jann

Bağdat...
VERSE 1
Mermi icad oldu mertim bozuldu ve merhumlar evin duvarında meçhul gazi. Mayın şehit taburu, mayısta kan yağmuru, düşman uyku mahmuru, dünya kin maduru, solumda katliam, nerede sağ duyu? Mevzileri nöbet alan fevziler feyz alamadan fethettiler ahireti, mektupları kayıp, cinayet ayıp ve kültürler bombalandı, kimse sallamadı, Bağdat ateş aldığında kalbim durgun yedi,güneş doğudan battı. Mumlarınızı yakın, yorgun düştü uçaklar, tebessüm etti tüm sanıklar, tankları tanımlar tanıklar, yanıklarla dolu topraklar karamparça bulutlar ve savaş! Yavaş ölüm kaderinin hız kaynağı, telaş pazarı, can kumarı, çıkar savaşları, B52’ler yarıda kesti pişen aşları ve dünya kan deryası, geleceğin bedeli pahalı, duygular yamalı, suçu gelin etseler de kimse güvey girmeyecek, bilirim bu tarih değişecek ve tekerrüre dayalı imha tarihçesi, kurak sevgi bahçesi suya hasret.

Nakarat
Topalla gezen aksamak öğrenir, abanın kadri yağmurda bilinir ve hatıra silinir
Ana gibi yar olmaz, Bağdat gibi diyar olmaz ama Bağdat bombalanır (boomBoom!)

VERSE 2
Kazanılan her madalyon, mayın tarlasındaki piyon askeri reyona bir şampiyon sıfatıyla koydu bir galon kurşun, hüşu derbeder. Turşu geçmişler ve savaşta gazi bebekler, tekler kalbimin atışı ve ekler günbatımından şafağa doğru süregelen kanlı iklimler. Psikolojisi kaybolan bitkisel yaşamlar, ideolojisi kuyularda saklı taşbakan kanayan yaraların ortadoğusundan güneş battı ve bu şarkının üç leşi olmalı bir”leşmiş” o milletler sorgulamalı, birleşmiş amerika yılanları, çıngıraklı amacında yalanları ve kitle imha dolarları 24 beat’te tenha hiphopları, kinimin raple yansıyan oluşumları, kanunları kelepçelemeli ve elemeli eli zaferi simge edeni ve eylemini barışa saklayan her bireyi
jann
Admin
Admin
jann

Değişebilir Heran Adres...
DJ FUNKY C VERSE
Yo! It’s time to play the fair game! Not the fuckin take the shit away from my man game!
It’s time to give it up for what you earn game, What you get game, give your game your own name, It doesn’t have to be the same! Patience, effort, hard work anad dedication,
Yoy give it your all can’t get no recognition! When will someone realize and analize?
İnstead of all the people always tryin to dramatize. The situation at hand, every day people livin it alive. A man his wife his child only tryin to survive, İna world of pollution, inflation, radiation, population, The currupt politician.........Check out the situation! Everyman on his own, yo!yo! so go for what ya know Yo! What the fuck you lookin for? If ya aint found it yet, then dont look no more! Just walk out the door, dont come round here no more!

SAGOPA VERSE
Kumar değil kader, firar ederse derbeder, çekip vurur melekler, öyle ter boşandı ki yüzüm yanar yeter, yerle bir kader, serzenişte güller, artık sevgi yok mu?der çaresizce kalpler. Saki boş kadehler haydi doldur! Esefle kınamadır rapim, fasih, dekolte konuşurum, yolumdur önüme konulan;yürürüm,görürüm, söverim, severim. Dört mezürde anlatır beni karamsar liriklerim (rap-rap) Ben raperken orada donabilir iliklerin, ölebilir ümitlerin ve belki kinle bakabilirsin adıma küfredip beni de defnedebilirsin, orada gerçeğin görüntüsüyle yüzleşemeyecek kadar cebin de olabilirsin, neyse ne, tek bir mikrofon gerekir(tek) ben söylerim ve sen dinlersin. Hicviye nazırı Sago, evi tımarlı hastenede şifayı dağıtır ve mis kokulu yalanların duş vakti geldi ama evde sular kesik. Zora düşmüş hayallerimin kırıldı bacakları, sancıları gözlerim kapattı, yastığım ıslanırken ıslığım çağırdı revanımı. Hazan umursamadı yaprakları katletti alayını. Çöpçü oldu rüzgarım esti geçti göremedin. 2003 adet boşa harcanmış senenin 25’lik delikanlısı ben, nacizhane kalem susatan adamın adıdır, Sagopa’dır, bu ressam anlatır resimleriyle tek çizikte dünya yaratır,anla!...

(Nakarat)
Değişebilir heran adres, kovala bu rüzgarı,ses bedeninde, yes iyi bildin. Sago herkesi temsil rapinde sen kafes ve gafil.
>>..GüLCi..<<
moderatör
moderatör

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 6:27 pm

ortiliiiiimmmm paylaşımın için teşekkürlerr ellerine sağlıkkk
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri   Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri I_icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 7:57 pm

ne demk ben sızler ıcın warım Smile

Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-