www.forumdayim.yetkin-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.forumdayim.yetkin-forum.com

web designed by jann

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ

2 posters
YazarMesaj
jann
Admin
Admin
jann

KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ Empty
MesajKonu: KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ   KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ I_icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 5:38 pm

1987-1988 Eğitim Öğretim yılında Karşıyaka Ortaokulu olarak hizmete açılmıştır. 1990-1991 yılına kadar Karşıyaka Ortaokulu olarak eğitim Öğretimini sürdüren okulumuz 1990-1991 Eğitim Öğretim yılında Liseyse dönüştürülerek Karşıyaka Lisesi olarak hizmete devam etmiştir. 1999-2000 Eğitim Öğretim yılından sonra lise bünyesindeki Ortaokul kısmı kaldırılmış ve 2000-2001 Eğitim Öğretim yılından sonra tamamen lise olarak faaliyet göstermektedir.
KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ Atg
5440 m2 alan üzerinde, 1177 m2 alana 18 derslik olarak inşa edilen okulumuz 3263 m2 oyun ve bahçe alanından oluşmaktadır. Okulumuz bulunduğu semtin adının almış ve binası devlet tarafından yapılmıştır. Bünyesinde Ortaokulda bulunan okulumuz 1991-1992 Öğretim yılında öğrenci fazlalığı nedeniyle ihtiyaç duyulan derslik ve bölümlerin sayıları Okul İdaresi, Okul Koruma Derneği ve mahalli imkanlarla yapılan tadilat ve tamiratlarla derslik ve bölümlerin sayıları arttırılmıştır. Bu tamirat ve tadilatlarla okulumuzda derslik sayısı 23’e Fizik, Kimya, Biyoloji ve Teknoloji, laboratuarı olmak üzere laboratuar sayısı 4’e çıkarılmıştır.
Karşıyaka Lisesi 1994 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye genelinde 208 okulda uygulamaya koymuş olduğu Müfredat Laboratuar Okullarından biri olmuş ve uygulamaya 1995-1996 Eğitim Öğretim Yılında geçilmiştir. Daha önceden yapılan değişiklikler MLO standartlarına yeniden revize edilmiştir. MLO çerçevesinde ekipmanlar için Ekipman Odaları, Fizik, kimya,Biyoloji, Bilgisayar ve Teknoloji laboratuarları, Resim ve Müzik Odaları, Öğretmen çalışma odası, sahnesi bulunan çok amaçlı salon, Rehberlik Odaları, Spor Odası, Müdür yardımcıları odaları, yeniden çevre düzenlemesi yapılarak öğrenci ve velilerin oturup dinleneceği aile bahçesi, öğrenci ve araç giriş –çıkış kapıları otomatik açılır kapanır şekliyle yeniden yapılandırılmıştır.
http://forumdayim.yetkinforum.com
...::: A d e M :::...

MesajKonu: Geri: KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ   KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ I_icon_minitimePtsi Şub. 02, 2009 12:59 pm

bıde ıstıkbal lısesını ekle daaa Very Happy
jann
Admin
Admin
jann

MesajKonu: Geri: KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ   KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ I_icon_minitimePtsi Şub. 02, 2009 3:57 pm

eqlııım qardesm sen ıste...
http://forumdayim.yetkinforum.com

MesajKonu: Geri: KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ   KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ I_icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 12:18 pm

ısın rass gelsn kardsmm...

KARŞIYAKA LİSESİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-